Výměna elektrolitu

Krnule
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. led 2022 8:45:45

Výměna elektrolitu

Příspěvek od Krnule »

Ahoj všem. O víkendu si jedu pro sadu baterií saft. Baterie mají sníženou kapacitu skrz naředění elektrolitu při dolévání vody. Mám nachystán hydroxid draselný i lithný. Chci změřit hustotu a u naředěných kusů vyměnit elektrolit. Oproti louhovým článkům, které provozují v FVE bohužel tyto moduly nemají zátku kterou bych elektrolit vylil . Prostudoval jsem konstrukci a pokusím se vylít dolévacím otvorem . Kdyby měl někdo nějakou fintu jak na to, tak budu rád za každou radu. Průběžně budu dokumentovat 😄🙃
sonyr
Administrátor fóra
Příspěvky: 150
Registrován: pát 19. lis 2021 16:14:32
Bydliště: Doubrava

Re: Výměna elektrolitu

Příspěvek od sonyr »

Viděl jsem články co měly navrtané otvory... Pro lepší vylití. Pak zřejmě měl někdo natavené jakoby hříbky které zamáčknul do otvorů. Tím to zase hermeticky uzavřel. Myslím že odlévacími otvory nelze vylít vše... Někde jsem četl že to proplachují destilkou s tím že odhadnou kolik destilky tam nakonec zůstane a o to neředí silnější koncentraci.
Krnule
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. led 2022 8:45:45

Re: Výměna elektrolitu

Příspěvek od Krnule »

No moc se mi do toho vrtat nechce, ale když to jinak nepůjde tak to tak stejně dopadne. Mám takovou vizi jak by se mi to mohlo podařit. Ale je To jen teorie. Pak dám echo jak se to povedlo či nepovedlo .
sonyr
Administrátor fóra
Příspěvky: 150
Registrován: pát 19. lis 2021 16:14:32
Bydliště: Doubrava

Re: Výměna elektrolitu

Příspěvek od sonyr »

No jsem zvědav... Hlavně si přečíst příručku malého chemika :-D
Krnule
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. led 2022 8:45:45

Re: Výměna elektrolitu

Příspěvek od Krnule »

😄😄 to byla moje povinná četba už na ZŠ . S LiOh i KOH zkušenosti mám. Měnil jsem elektrolit v bateriích co mám v FVE. Taky louhovky od Saftu 🙃 určitě dám echo jak se to povedlo .
sonyr
Administrátor fóra
Příspěvky: 150
Registrován: pát 19. lis 2021 16:14:32
Bydliště: Doubrava

Re: Výměna elektrolitu

Příspěvek od sonyr »

Držím palce..
Krnule
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. led 2022 8:45:45

Re: Výměna elektrolitu

Příspěvek od Krnule »

Ahoj. Tak m vyměněno a změřeno 10ks baterií , zatím jsem mile potěšen . Naměřené kapacity jsou 106Ah 5x100Ah, 97Ah , 2x95Ah a 52Ah. Tak jsem zvědav na další desítku. Jestli budou výsledky podobné , tak budu nad míru spokojený . Pak to ještě teda swapnout do auta 👍😄 Hezký den a spoustu km bez poruchy 👍
sonyr
Administrátor fóra
Příspěvky: 150
Registrován: pát 19. lis 2021 16:14:32
Bydliště: Doubrava

Re: Výměna elektrolitu

Příspěvek od sonyr »

Tak to je naprostá pecka... Popiš když tak postup zde na fóru. Myslím že by to leckdo ocenil...
Krnule
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. led 2022 8:45:45

Re: Výměna elektrolitu

Příspěvek od Krnule »

Z celkového počtu 22 ks baterií jich má nad 95Ah 16 kusů ( u 6 jsem naměřil 100-104Ah). Což považuji za úspěch. Ostatní mají 80-90Ah a jedna 52Ah a 64Ah . Ještě teď budu vytahovat baterie z auta a dělat stejnou proceduru. Jak bude čas tak popíšu postup.
sonyr
Administrátor fóra
Příspěvky: 150
Registrován: pát 19. lis 2021 16:14:32
Bydliště: Doubrava

Re: Výměna elektrolitu

Příspěvek od sonyr »

Chemická laboratoř?
Odpovědět

Zpět na „Baterie všeobecně“