Oprava nefunkčního kontaktu dvířek zásuvky ( auto nenabíjí)

Odpovědět
Filas1
Příspěvky: 14
Registrován: úte 30. lis 2021 14:36:19
Bydliště: Horoměřice

Oprava nefunkčního kontaktu dvířek zásuvky ( auto nenabíjí)

Příspěvek od Filas1 »

Ve dvířkách krytu zásuvky Marechal pro nabíjení je spínač, který zajišťuje, že auto nelze nabíjet, když není kryt uzavřen.
Může dojít k poškození spínače, které má za následek, že auto i při uzavřené zásuvce nespustí nabíjení, nebo nabíjí jen když držíte kryt v určité poloze.
je nutné zásuvku vyndat, a spínač opravit, tímto způsobem lze řešit i když se kryt nezamyká, kde většinou pomůže promazání táhla servomotorku centrálního zamykání.
Nejdříve sundáme vrchní kryt zásuvky, který stačí po uvolnění západky vysunout z černého plastu. Poté vyšroubujeme všechny 4 šrouby okolo, které drží zásuvku v blatníku.
Obrázek
Dále musíte mechanicky zaklopit vnitřní část zásuvky, aby jste se dostali k dalším 2 šroubům uprostřed. je nutné zmáčknout 2 postranní zobáčky, aby bylo možné tuto černou část zaklopit. Nyní můžete vyšroubovat 2 šrouby v otvorech.
Obrázek
Obrázek
Nyní je nutné sundat kolo, aby bylo možné celý modul zásuvky vyklopit ven.
Obrázek
Zde vidíte část táhla centrálního uzamykání zásuvky, které pokud nezamyká stačí většinou pouze promazat (např. sprejem WD40) a rozhýbat.
Obrázek
Zde je spínač, který hlídá uzavření krytu.
Obrázek
Obrázek
V mém případě byl pouze ohnutý černý kolík spínače, takže i při uzavření dvířek neměl kontakt a auto nespustilo nabíjení. Spínač jsem rozebral. kolík jsem nahřál horkovzdušnou pistolí a narovnal. Zároveň jsem vazelínou namazal dráhu, po které se kolík pohybuje. Potom vše opět složit zpět a nabíjení by mělo bez problému fungovat.
Obrázek Obrázek
sonyr
Administrátor fóra
Příspěvky: 150
Registrován: pát 19. lis 2021 16:14:32
Bydliště: Doubrava

Re: Oprava nefunkčního kontaktu dvířek zásuvky ( auto nenabíjí)

Příspěvek od sonyr »

Ještě se mi toto nestalo. Ale jinak velká pochvala za návod k opravě opravdu palec nahoru díky...

Jinak ten černý kolíček jasný úkol pro 3d tiskárnu.. Kdyby bylo potřeba můžeme se dohodnout tisknu za náklady!
Filas1
Příspěvky: 14
Registrován: úte 30. lis 2021 14:36:19
Bydliště: Horoměřice

Re: Oprava nefunkčního kontaktu dvířek zásuvky ( auto nenabíjí)

Příspěvek od Filas1 »

Díky, budu se snažit občas něco přidat, např. teď mám v plánu opravu a výměnu svíčky ve Webastu. Jinak myslím že nebude případně problém někde na vrakáči sehnat celý spínač, myslím že stejný používá Peugeot/Citroen i u jiných modelů jako spínač otevřených dveří....
sonyr
Administrátor fóra
Příspěvky: 150
Registrován: pát 19. lis 2021 16:14:32
Bydliště: Doubrava

Re: Oprava nefunkčního kontaktu dvířek zásuvky ( auto nenabíjí)

Příspěvek od sonyr »

Ano dává smysl že používali již v té době standardně používané komponenty. Na co vymýšlet vymyšlené. Což se o nových evautech říct nedá :-/.
Super to byla moje představa si tímto způsobem pomáhat. Dávám dohromady opravu podtlakové pumpy.. Nemohu najít fotky. Každopádně je to o času a přesvědčení příspěvkem pomáhat...
Odpovědět